Ünlü Vahabi Alim Huzeyfi:
Şialar İslam Dinin Dışındadırlar!
Mescid-i Nebi imamı Huzeyfi, Şialara hakaret ederek Şiaların İslam dinin dışında olduğunu ve imam zaman Hz. Mehdi’nin (a.s) Şiaların bir uydurması olduğu iddiasında bulundu.
Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Suudi Arabistan’ın ünlü vahabi alimlerinden ve Mescid-i Nebi imamı Şeyh Ali Hüzeyfi, dün kılınan
Cuma namazı hutbesinde Arabistan’ın doğu bölgesinde yaşanan son olayları değerlendirerek, şiddetli bir şekilde Şialara ve imam Mehdi’ye (a.s) saldırdı.
Şialara Rafizi diye hitap eden Huzeyfi, hakaretler yağdırdığı hutbesinde şunları söyledi: “Şialar rafizidir ve İslam dininin dışındadırlar. Eğer kendi imamları (Hz.)Hasan Askerinin oğlu yani Eba Salih’in taraftarlığını yapmak istiyorlarsa en iyisi onun yanına gitmeleridir.”
Peygamber Ehlibeyti’nin (s.a.a) Şialardan uzak olduğunu iddia eden Vahabi Huzeyfi, İran’ı kast ederek yabancı bir ülke gençleri isyana davet edeceğine kendi millet ve toplumunun ıslahı için uğraşması daha iyi olur.
Şiaların kan ve namusunu helal bilen zamane haricilerinin başlarından olan Selefi Huzeyfi Arabistan Şialarının tüm haklara sahip olduğunu iddia ederek şunları söyledi: “Şialar, mevcut fiili hükümette vatandaşlık haklarına tam
olarak sahiptirler ve bu devletin nimetlerinden hadsiz hesapsız olarak yararlanmaktadırlar! Bunun en önemli kanıtı önceki hükümetteki durumlarıdır.”
Mescid-i Nebi gibi İslam’ın en kutsal yerlerinden birinin imamı olan Huzeyfi, Suudi Arabistan’ın Bahreyn’in içişlerine karışıp mazlum
Şiaları katletmesine değinmeyerek şu çelişkili açıklamalarda bulundu: “İslam Konferansı Örgütü, İslam diniyle bağdaşmayan girişimlere son vererek üye ülkelerden başka ülkelerin içişlerine karışmamalarını istemeli ve öteki ülkelerin istiklal ve bağımsızlıklarına saygı duymalıdır!”
Daha sonra Arabistan rejiminin Bahreyn’in içişlerine karışmasını savunarak şunları kaydetti: “Bahreyn olaylarının devam etmesinin sebebi bazı ülkelerin (İran’ı kast etmektedir) bu ülkeye müdahale etmesinden kaynaklanmaktadır. Bahreyn hükümeti de Arabistan hükümetinden kriz ve kaos içinde bulunan ülkesini düzlüğe çıkarması için müdahale etmesini istedi!”
Şeyh Ali Huzeyfi, Bahreyn diktatörü El Halife’nin ülkedeki savunmasız mazlum Şiaları katletmesini görmezlikten gelerek Arabistan halkının gösterilerini eleştirerek şunları söyledi: “İslam ümmeti alimleri Arabistan’da yaşanan isyan girişimlerini şiddetli bir şekilde kınamalıdır!”
Bilindiği gibi geçtiğimiz Salı günü Arabistan’ın doğu bölgesinde yer alan Awamiye kentinde Şia halkla Suudi Arabistan rejimi güvenlik güçleri arasında çıkan arbedede 14 kişi yaralanmıştı.
Vahabi medya kuruluşları ve Vahabi ulemalar bu olayların etnik olduğunu göstermeye çalışmakta ve ülkede yaşayan Şialara karşı uygulanan baskıların daha da arttırılması için oldukça yoğun çaba sarf etmekte.


more post like this